2015-02-09

INSTRUKCJA OBSŁUGI STRONY PODMIOTOWEJ BIP

Strona podmiotowa BIP Straży Miejskiej Kalisza została stworzona zgodnie z następującymi aktami prawnymi:
 
1. Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej,
2. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej.  
 
 
enlightened Użytkownik strony może wybrać zamieszczoną informację w menu przedmiotowym znajdującym się po lewej stronie ekranu. Podzielone jest ono na grupy tematyczne. W każdej z grup znajdują się odnośniki do poszczególnych działów. Po kliknięciu na odnośnik z nazwą działu, rozwija się lista artykułów, plików multimedialnych, załączników lub linków do stron.
enlightenedW górnej części strony znajduje się pole wyszukiwania gdzie wpisując frazę lub tekst znajdziemy artykuł pasujący do zapytania.
enlightenedPrzy każdym artykule znajduje się link "metadane" po wciśnięciu którego dowiemy się kiedy i przez kogo tekst został zamieszczony.
enlightenedPo kliknięciu na logotyp BIP w lewej górnej części strony wyświetlą się dane podmiotu, godziny urzędowania oraz dane redakcji.
enlightenedZgodnie z art. 10 ust. 1 informacja, która nie została udostępniona w BIP, jest udostępniana na wniosek który można pobrać w zakładce "Dostęp do informacji niezamieszczonej w BIP"
 
       

Załączniki

  Rozporzadzenie_BIP_2007.pdf 64 KB (pdf) szczegóły pobierz